Wraz z nadchodzącym obowiązkiem wdrożenia przepisów o transparentności i równości wynagrodzeń, organizacje stają przed konkretnym wyzwaniami:
- W jaki sposób należy zaplanować przygotowania organizacji do wdrożenia nowych regulacji?
- Kategoryzacja stanowisk – czy zdołamy utrzymać obecne wartościowanie stanowisk pracy?
- Jakie wybrać podejście przy wyznaczaniu kategorii stanowisk?
- Analiza luk płacowych – jak przeprowadzić dziś analizę luk nieskorygowanych i skorygowanych w duchu dyrektywy?
- Jakie wyzwania dla organizacji przyniesie obowiązek informowania o średnich wynagrodzeniach?
- Jak przygotować firmę, menedżerów i pracowników do obowiązku raportowania o wynagrodzeniach?
Prowadzący Krzysztof Gugała oraz Łukasz Prasołek
Krzysztof Gugała posiada 30 lat pracy w branży HR, jako ekspert i dyrektor personalny. Posiada doświadczenie w pracy z organizacjami komercyjnymi oraz non-for-profit.
Autor wielu rozwiązań w zakresie strategii i polityk wdrażaniu strategii personalnych i systemów wspierających zarządzanie kapitałem społecznym (teraz EX – doświadczenie pracownika) , w tym w szczególności – wynagrodzeń.
Zaprojektował i zrealizował wiele projektów dedykowanych badaniom rynkowych poziomów wynagrodzeń i świadczeń oraz polityk HR, w tym dla sektora High Tech, mediów i wielu innych. Posiada również znaczące doświadczenie w kierowaniu radami nadzorczymi. Autor wielu publikacji w prasie specjalistycznej oraz współautor książki „Budowanie i pomiar kapitału ludzkiego w organizacji” Poltext, Ceniony wykładowca – praktyk na Akademii Leona Koźmińskiego i Uczelni Łazarskiego oraz na konferencjach branżowych Absolwent programu MBA – Francuski Instytut Zarządzania, Członek Polskiego Stowarzyszenia HR.
Łukasz Prasołek – ukończył z wyróżnieniem wydział prawa UW oraz studia podyplomowe Zarządzanie Zasobami Ludzkimi w Organizacji w SGH, a także dwustopniowe studia dla IOD w WSB Merito, a więc łączy wiedzę z prawa pracy z zagadnieniami ochrony danych osobowych. W latach 2003-2006 pracownik Departamentu Prawnego Głównego Inspektoratu Pracy, specjalizujący się w praktycznych aspektach czasu pracy i czasu pracy kierowców, a w latach 2006-2015 pracownik Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego. Od 2016 r. prowadzi własną działalność gospodarczą Nowoczesne Kadry Łukasz Prasołek, a także jest wspólnikiem zarządzającym w Spółce Praktyczne Szkolenia Prasołek & Sawicki sp.j. Jest autorem książek dotyczących czasu pracy i dokumentacji pracowniczej wydawanych przez C.H. BECK oraz współautorem komentarzy naukowych do ustaw o systemie ubezpieczeń społecznych, zasiłkowej, wypadkowej oraz o emeryturach i rentach z FUS. Jest również stałym współpracownikiem Dziennika Gazeta Prawna.
Od 2019 r. zajmuje się elektronizacją dokumentacji pracowniczej i jest współautorem oraz redaktorem merytorycznym jedynego w Polsce podręcznika opisującego proces elektronizacji dokumentacji pracowniczej. Audytuje dostawców e-teczek oraz pomaga działom HR w przygotowaniu projektów przejścia na elektroniczną dokumentację pracowniczą.